Liftli Taşıma Nerelerde Kullanılır

 Kaliteli ve güvenli nakliye hizmetleri için liftli araçlar temin ediliyor. Çünkü liftli araçlar periyodik bakımlar eşliğinde son derece güvenilir hale gelmiştir. Bir de son teknolojinin kullanılması taşımanın kaliteli hale gelmesini sağlamıştır. Firmamız liftli taşıma alanında uzman hale gelmiştir. Gerek kadromuz gerekse kullandığımız araçlar ile her türlü ihtiyaca hizmet vermekteyiz. Örneğin:

·         Ağır yükler insan gücüne gerek kalmadan taşınabiliyor.

·         Taşıma sırasında tüm güvenlik önlemleri alınıyor.

·         Sigortalı olacak şekilde nakliye hizmetlerimizden faydalanmanız sağlanmıştır.

Üstelik tüm bu imkanlardan makul fiyatlar eşliğinde faydalanmanız mümkün. Özellikle de vinç gibi ekstra araçlara gerek duyulmadığı için işiniz kısa sürecektir. Yani hızlı bir şekilde yükleme gerçekleşir ve işlemler makul fiyatlarla tamamlanır. Pek çok avantaja sahip olan liftli taşıma, çoğu yükün nakliyesinde kullanılmaya uygundur.

Liftli Taşıma Nerelerde Kullanılır?

Liftli taşıma alanları bir hayli geniş tutulmuştur. Örneğin paletli yükler için sık sık tercih ediliyor. Her türlü malzemenin liftli araçlardan taşınması sağlanır. Malzemenin ağırlığı, ebatları ve hassasiyeti dikkate alınır. Bu yolla tercih edilen araçlardan nakliyenin gerçekleşmesi söz konusudur. Haricinde:

-Cihazlar: Yine geniş ve ağır cihazlar için de liftli araçlara yer verilir. Mesela tıbbi cihaz taşımak için araçlar göz önünde bulundurulur. Tıbbi cihazlar maliyetli oldukları için hasar görmemeleri sağlanır. En ufak hasarın önüne geçmek adına liftli araçlardan taşınmanın gerçekleşmesine özen gösterilir.

-Kongre: Kongre, fuar ve stand malzemeleri de ağırdır. Yine maliyetli olan bu malzemeler için de yoğun güvenlik önlemleri alınmıştır. Ve de liftli taşıma üzerinden hepsinin nakliyesi gerçekleşir. Temin edilen liftli kamyon ile kamyonetler, her türlü malzemeyi taşımaya uygundur. Haricinde ise:

·         Ofis elektronik malzemeleri için liftli taşıma tercih edilir.

·         Ses – ışık sistemleri ve çelik kasalar da bu yolla nakliye edilir.

·         Tekstil malzemeleri ile ATM taşımacılığı için devreye girer.

Liftli Taşıma Nasıl Gerçekleşir?

Son derece planlı bir şekilde liftli taşıma faaliyetlerine yer verilir. Örneğin ilk etapta müşterilerin talepleri göz önünde bulundurulur. Anlaşma sağlanır ve belirtilen gün içerisinde taşımaya geçilir. Taşımaya uygun olan malzemeler liftli yapılır ile temin edilir. Yani ambalaj ile paketleme son derece önemlidir. Bu yolla eşyaların zarar görmesi engellenir. Devamında da:

·         Araçlarda bulunan asansörler sayesinde indirme ya da kaldırma sağlanır.

·         Araca yükleme sırasında transpalet kullanılır.

·         Özel materyaller eşliğinde eşyaların araca yüklenmesi kısa sürer.

Sonuç olarak insan gücüne gerek kalmadığı açık durumda. Ağır yüklerin bu yolla taşınması mümkün değil. Olası hasarların önüne geçmek isteyenler liftli lojistik faaliyetlerinden faydalanıyor. Maliyetleri yüksek olan eşyaları riske atmamak için liftli araçlar temin edilir. Bu yolla eşyaların hasar görmesi engellenir ve sorunsuz bir şekilde taşınması sağlanır.

Liftli Taşımada Güvenlik

Liftli nakliye sırasında tüm güvenlik önlemlerinin alındığı açık durumda. Özellikle de periyodik olarak bakımı yapılan araçlardan kaynaklı herhangi bir sorun yaşanmaz. Aksine araçlardan kısa sürede nakliye gerçekleşir ve zamandan tasarruf etmeniz sağlanır. Bunun haricinde eşya güvenliği açısından dikkate alınan hususlar şöyledir:

-Gerdirme: Eşyaların kayışlar eşliğinde güvenli hale getirilmesi sağlanır. Gerdirme kayışları temin edilir ve sabitlendirmeleri sağlanır. Buna spanzet adı verilir ve eşyalar son derece güvenli bir şekilde araçta temin edilir.

-Sigorta: Güvenlik açısından sigortalar da devreye girer. Maliyetli olan eşyaların taşınması sırasında sigorta önemlidir. Çünkü bu yolla eşyaların başına gelen herhangi bir hasar sigorta eşliğinde giderilir. Ekspertiz raporlarına göre sigorta ödemesinin yapılması sağlanır.

Liftli Araç Kiralama

Liftli araç olarak kamyon ya da kamyonet kullanımına yer verilir. Her iki araç tipi de eşyaların özelliklerine göre devreye girer. Örneğin eşya sayısı ve ağırlığı göz önünde bulundurulur. Neticesinde nakliye için harekete geçilir. Üstelik bu araçların haricinde herhangi bir masraf çıkmaz. Örnek vermek gerekirse:

·         Taşıma için ayrıca vinç temin etmeniz gerekmiyor.

·         Yine vinç gibi forklife da gerek duyulmuyor.

Sadece nakliye hizmetlerine ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Bu durum liftli taşımanın ne denli ekonomik olduğunu gözler önüne serer. Direk olarak araçlardan asansör yapılarına yer verilir. Bir de transpalet eklenir ve yüklemenin daha sorunsuz hale gelmesi sağlanır. Nitekim son teknolojiyle beraber eşya güvenliği desteklenir.

Liftli Taşıma Ücretleri Nasıl?

Net bir ücret almak için danışmanlarımız ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. 7/24 aktif olan çağrı merkezimiz sayesinde işiniz kısa sürecektir. Fiyatlar eşyalara ve mesafeye bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin eşyaların ebatları, nitelikleri ve ağırlıkları göz önünde bulundurulur. Bir de hassasiyete göre fiyatlar belirlenir.

Şehir için ile şehir dışında lojistik hizmetlerimiz devam ediyor. Yine mesafeye bağlı olarak farklı lojistik ücretlerine yer verilir. Bunun için önce bilgi vermeniz ve taleplerinizi sıralamanız gerekir. Ancak müşterilerin ihtiyaçları, talepleri ve imkanlar dahilinde net bir fiyatın çıkarılması esas alınır.

Liftli Taşıma Avantajları Nelerdir?

Öncü avantajın maliyet olduğu açık durumda. Yani diğer taşıma faaliyetlerine nazaran son derece makul fiyatlara yer verilir. Ve de kısa sürede taşımanın tamamlanması sağlanır. Özel araçlardan eşyaların taşınması uzun sürmez. Özellikle de insan gücüne nazaran daha hızlı bir şekilde sonuç alınır. Böylece:

·         Zamandan tasarruf etmek isteyenler liftli araçlara göz atabilir.

·         Bütçe tasarrufu adına da liftli taşıma öne çıkmıştır.

Son olarak eşya güvenliği için tavsiye edilir. Nitekim spanzet sayesinde eşyaların sabitlenmesine özen gösterilir. Kayışlar eşliğinde sabitlenen eşyaların hasar görmesi engellenir. Bir de özel materyallerden dolayı eşyaların düşmesi ya da çarpması mümkün olmaz. Kısacası ekonomik, hızlı ve güvenli taşıma sektörü olarak bilinir.

Neden Liftli Lojistik?

Özellikle de ağır eşyaların taşınması sırasında liftli araçlara ihtiyaç duyulur. Bir de hacmi geniş olan eşyalar için öne çıkmıştır. Örneğin stand ya da fuar malzemelerinin taşınması sırasında sık sık ele alınır. Bu tarz malzemeler geniş ebatları ve ağırlıkları ile insan gücünü aşmakta. Sonuç olarak özel araçlardan taşınmaları daha uygun görülür.

Kamyon ile kamyonetler için asansör malzemelerine yer verilir. Depo alanı fazla olan araçlara transpalet eklenir. Tüm bu materyaller eşliğinde araçlar tamamlanır ve taşımaya uygun hale gelir. Taşıma sırasında insan gücüne gerek kalmaz ve eşyalar güvenli bir şekilde temin edilir.

Liftli Taşıma Araçları Nasıl?

Önceden de belirttiğimiz üzere depo alanları geniş olan araçlar kullanılır. Örneğin kamyon ile kamyonet sık sık temin edilir. Araçların hem lift hem de transpalet eşliğinde donatılması sağlanmıştır. Temelde liftli taşımacılık için bu detaylar önem arz ediyor. Akabinde ise:

·         Düzenli aralıklarla bakımına yer verilir.

·         Son teknolojisi ile donatılmalarına özen gösterilir.

Taşıma öncesinden her türlü denetim gerçekleşir. Özellikle de nakliye sırasında herhangi bir sorunun yaşanması engellenir. Önlemler alınır ve nakliye için harekete geçilir. İsteğe göre şehir içi ya da şehir dışı lojistik hizmeti verilir. Sadece nakliye için değil dağıtım adına da liftli araçlar tercih edilebilir. Belirtilen noktalara eşyaların dağıtılması için devreye girmiştir.